Kredyty hipoteczne dla młodych małżeństw – wspólny start, łatwiejszy start

Kredyty hipoteczne dla młodych małżeństw – wspólny start, łatwiejszy start

Wspólne życie po ślubie to odkrywanie nowych rzeczywistości, mierzenie się z wyzwaniami, oraz radość płynąca z rzeczy materialnych i niematerialnych. Często pragnieniem świeżo upieczonych małżonków są własne „cztery kąty”, które zapewnią intymność i start w odpowiedzialne życie. Kredyty hipoteczne dla młodych małżeństw pomagają w realizacji marzeń, które bez nich mogłyby być nieosiągalne. Dzięki finansowaniom banków, wizja zakupu mieszkania lub budowy domu staje się dużo bliższa.

Razem lepiej niż w pojedynkę

Małżeństwo spaja na całe życie, ale jest też wiarygodnym źródłem w ocenie zdolności kredytowej. Bez względu na to, czy na rzecz małżonków zawarta jest intercyza czy nie. Wspólne prowadzenie gospodarstwa domowego, oraz sumujące się zarobki są dla instytucji finansowej większym zapewnieniem spłaty kredytu, niż zobowiązanie zaciągane samodzielnie.

Przegląd wszystkich parametrów osobowościowych

Kredyty hipoteczne dla młodych małżeństw opierają się na obopólnej weryfikacji oceny zdolności kredytowej. O czym małżonkowie powinni wiedzieć, aby solidnie przygotować się do składania wniosku? W toku procesów sprawdzających banki skupiają się również na analizie cech jakościowych kredytobiorców, czyli parametrach takich jak:

  • wiek,
  • wykształcenie,
  • wykonywany zawód,
  • staż pracy,
  • status majątkowy wnioskodawców.

Zdolność kredytowa można również obliczyć samemu przed ostatecznym wyboru oferty bankowe. Korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej, możemy sprawdzić na jak wysoką ratę kredytu możemy sobie pozwolić a co się z tym wiąże, jak duży kredyt hipoteczny możemy zaciągnąć. Więcej informacji znajdziesz  w artykule – Spłata kredytu hipotecznego – jakie raty wybrać.

Kredyty hipoteczne dla młodych małżeństw – zagrożenia młodego wieku

Początek nowej drogi życia często wiąże się także z początkami kariery zawodowej i innych, pierwotnych czynności życiowych. Są to zagrożenia, które banki biorą pod uwagę, ze względu na sporą ofertę kredytowania, oraz długi okres spłaty. Decydując się zatem na zaciąganie kredytu hipotecznego, małżonkowie muszą się liczyć z oceną zarobków, oraz samej formy wynagradzania, wynikającej z umowy. Obligatoryjnym warunkiem jest także posiadanie wkładu własnego, który obecnie klasyfikuje się na poziomie 20% wartości nieruchomości.