Czy warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Czy warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Zdecydowana większość osób planujących zakup nieruchomości zastanawia się czy lepszym rozwiązaniem będzie mieszkanie z rynku wtórnego czy od dewelopera. Nie wszyscy mają bowiem świadomość dlaczego warto jednak postawić na mieszkanie z rynku pierwotnego. Z pomocą dla osób, które nie mają wystarczających środków w gotówce przychodzi kredyt hipoteczny.

Jak wiadomo zakup mieszkania dla każdej osoby jest bardzo poważną decyzją dlatego i inwestycją. Rekomendowane jest zatem by była bardzo dobrze przemyślana. Wymarzone mieszkanie powinien spełniać praktycznie wszystkie potrzeby danej osoby jeżeli chodzi o lokalizację, funkcjonalność i dostępną infrastrukturę osiedlową. Oczywiście istotne znaczenie przy podjęciu ostatecznej decyzji powinien mieć sposób finansowania.

Mieszkanie od dewelopera można dostosować do swoich potrzeb

Plusem mieszkania z rynku pierwotnego jest możliwość dostosowania go do swoich potrzeb. Ponadto można zauważyć, że oferta mieszkań od deweloperów jest bardzo szeroka. Dostępne są nie tylko i wyłącznie mini kawalerki, ale również cieszące się coraz większą popularnością lokale 2 i 3 pokojowe. Można również zdecydować się na mieszkanie o satysfakcjonującym rozkładzie pomieszczeń. Dodatkowo deweloperzy dają możliwość wprowadzania zmian lokatorskich w trakcie realizacji inwestycji.

Deweloper może wykończyć mieszkania pod klucz

Największe i najbardziej renomowane firmy deweloperskie są wstanie zaoferować osobom zainteresowanym zakupem mieszkania pakiety całkowitego wykończenia wnętrz. Jest bowiem możliwość natychmiastowego wprowadzenia się do danego mieszkania. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nie ma konieczności samodzielnego poszukiwania firm remontowych czy materiałów. Zaoszczędzić można natomiast czas, gdyż nad pracami czuwał będzie przedstawiciel dewelopera.